Gülgüney Masalcı Şahin

Gülgüney Masalcı Şahin

Araştırmacı - Hititolog

Gülgüney Masalcı Şahin 2010 yılında Ankara üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Hititoloji Anabilim Dalı’ndan lisans derecesiyle mezun oldu. 2013’de Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalında yüksek lisansını 2018’de ise aynı anabilim dalında doktorasını tamamladı. 2012-2018 yılları arasında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2018 yılından itibaren aynı kurumda Dr. Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Ulusal ve uluslararası kitap editörlüğü, kitap bölümü, makale, bildiri, proje çalışmaları gerçekleştirmiştir. 2020’de doktora çalışması olan “Hititlerde Müzik, Müzik Aletleri ve Müzisyenler” kitabı yayımlanmıştır. 2021 yılında Özlem Sir Gavaz ile editörlüğünü üstlendiği “Eskiçağ’da Salgın” ve Alican Doğan ile birlikte editörlüğünü üstlendiği “Eskiçağ’da Savaş ve Diplomasi” kitapları yayımlanmıştır.

Ankara Üniversitesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde yürütülen “Anadolu Medeniyetleri Müzesindeki Çivi Yazılı Tabletlerin 3 Boyutlu Olarak Taranması ve Boğazköy Tabletlerinin Yapay Zekâ Tarafından Okunması” Projesinde araştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Info

  • Website : ggmasalci@gmail.com

Şafak Beldan

Öğrenci Asistan

Hazel Yamaç Kara

Öğrenci Asistan

Seminay Kabadayı

Öğrenci Asistan

Melih Salih Keçeci

Araştırmacı - Hititolog

Enes Öztürk

Ön Yüz Geliştirmecisi
X